Žádný faktor nezaručuje, že se dítě obrátí k šikaně.

U rozhněvaných dětí je podle ní pravděpodobnější, že budou vykazovat vlastnosti šikany – i když mají vysoké sebevědomí a dokonce i vůči svým vlastním sourozencům doma, což je často místo, kde šikana začíná. Žádné následky. Pokud dospělí netlumí šikanu hned v zárodku, může se zhoršit. "Nedostatek reakce dospělých v rané fázi šikanovacího chování posiluje tyrany," říká Peter Raffalli, MD, dětský neurolog z Dětské nemocnice v Bostonu. "Pohání tyrany tím, že jim v podstatě říká, že je to v pořádku, protože dospělým je to jedno a nezasahují, aby to zastavili." Domácí život. Domácí násilí, emocionální a/nebo fyzické týrání, vztek a nepřátelství doma – namířené na ně nebo na někoho jiného – mohou pomoci vybudovat tyrana. Média a videohry. Vidět šikanu v médiích a videohrách může mít špatný vliv, pokud ukazuje, že chování je odměňováno.

Mezi další faktory patří "nízká kontrola impulzů, nízká tolerance k frustraci, potřeba ovládat nebo dominovat, problémy se vztekem, opozice vůči autoritě a agresivita, " říká Raffalli.

Žádný faktor nezaručuje, že se dítě obrátí k šikaně. Kterákoli z mnoha potenciálních znepokojujících vlastností může mladého člověka vyvést z míry.

Přihlížející v šikaně

Není neobvyklé, že se k šikaně připojují i ​​děti. Některým skupinám se to daří.

Pokračování

Tyran může provést skupinu pomocí jednoduchého předpokladu: Pokud se chcete připojit, musíte se tohoto chování, které zahrnuje obtěžování jiné osoby, zúčastnit. Je to socializační proces, kterým děti procházejí, když vstupují do dospívání, říká Espelage.

Tyrani také rádi mají publikum pro své agresivní chování – a naučí se, kdy udeřit, aby dosáhli maximálního účinku.

"Tyrani, jak stárnou, jsou chytřejší v tom, že si mohou vybrat místa, stejně jako oběti, které jsou pod nízkým dohledem dospělých, ale často na ně dohlížejí ostatní kolemjdoucí, kteří poskytují publikum, které šikanu podporuje," říká Ron Slaby, PhD, vedoucí vědec z Centra pro média a zdraví dětí (CMCH) na Dětské nemocnici-Harvard Medical School v Bostonu.

Kyberšikana: Tichá hrozba

Šikana není novinkou. Ale změnil to internet, který šikanujícím poskytuje nepřetržitou celosvětovou scénu.

Než se mobilní telefony a počítače staly součástí života dětí, mohly opustit školu a uniknout šikaně na noc doma. Nyní však mohou být vystaveni kyberšikaně – online nebo prostřednictvím mobilního telefonu – 24 hodin denně.

"Neexistuje žádný způsob, jak se z toho dítě dostat pryč," říká Espelage.

A kyberšikana často není hlášena.

"Kyberšikana je tichá," říká Raffalli. To odhaduje "90 % dětí neřekne, že se to děje, a tyran si myslí, že se z toho může dostat, protože může smazat své zprávy a dospělý na to nepřijde."

Otočte šikanu

Šikana je pro oběti zjevně traumatizující. Může to zničit jejich školní výkon, spánek, duševní zdraví a sebevědomí. A v některých případech to může vést až k sebevraždě.

Ani vyhlídky pro tyrany nejsou dobré. Pokud nedostanou pomoc a nezmění své způsoby, je méně pravděpodobné, že zadrží práci, budou mít stabilní vztah s dospělými, získají vyšší vzdělání a pravděpodobněji půjdou do vězení za násilný trestný čin.

Zkrátka oba potřebují pomoc.

"Pokud jde o šikanu, hodně se zaměřujeme na oběť, a to je velmi vhodné," říká Raffalli. "Ale tím, že nabídneme terapii na obou stranách rovnice, zejména na začátku základní školy, a nezapomeneme na to, že všechny zúčastněné děti jsou děti, můžeme začít snižovat výskyt šikany, když děti stárnou."

Pokračování

6 způsobů, jak zastavit cyklus šikany

Zde je šest kroků k zastavení situace šikany:

Věřte dítěti. "Pokud vám vaše dítě řekne o situaci šikany, nezavrhujte to jako: ‚Děti budou děti‘." říká Raffalli. Jděte pozitivním příkladem. Děti často napodobují to, co vidí. Žijte tedy tak, abyste svým dětem ukázali zdravé sociální a emocionální dovednosti, které jim pomohou vypořádat se se šikanou. Sledujte známky šikany. "Šikana přichází s kodexem mlčení – nikdo o ní nic neříká, dokonce ani oběti," říká Espelage. Rodiče by tedy měli být extra ostražití. Sledujte známky šikany, jako je změna ve známkách vašeho dítěte, potíže se spánkem a deprese. Pokud je vaše dítě tyran, rychle zakročte. "Rodiče obecně rádi myslí o svých dětech to nejlepší," říká Sege. Ale pokud rychle nezastavíte začínající problém šikany, můžete později čelit mnohem horší situaci. "Potřebujeme ho sevřít v zárodku, když se vynořuje, kdy je nejúčinnější a snazší se otočit," Slaby říká WebMD. Naučte děti, co dělat, když jsou šikanovány nebo když vidíte šikanu někoho jiného. "Děti by opravdu měly zastavit šikanu, když uvidí, že se to děje," říká Fonville. "Nebojte se zastat někoho jiného." Stačí jedna osoba, která se postaví tyranovi, aby pomohla situaci, a oběť – a klíčová je empatie, říká Slaby. Zkuste jednoduchý přístup s tyranem, jako "Jak by ti bylo, kdyby ti tohle někdo udělal?" Získejte pomoc. Mezi zdroje patří rodiče, pediatři, učitelé, sociální pracovníci, terapeuti/psychologové, výchovní poradci, správci škol a orgány činné v trestním řízení v případech kriminálního chování.

Život po šikaně

Fonvillovy roky, kdy byl terčem šikany, jsou pryč. Jako mladší na střední škole si vybudovala zdravé sebevědomí, silný smysl pro to, kým je a chce být, a jedinečnou schopnost a touhu pomáhat druhým, kteří jsou šikanováni.

"V mé škole je dítě, které má autismus," říká Fonville. "Ostatní děti ho neustále šikanují. Dělají si z něj legraci, dobírají si ho, nutí ho dělat věci. A jakmile jeden z nich začne, všichni do toho skočí a udělají to společně."

Pokračování

Ale ne, když je poblíž Fonville. Je zastánkyní studentů, kteří jsou terčem šikany, stojí za nimi a staví se proti šikaně. Je také hlasitou mluvčí ve své komunitě a online a pomáhá lidem porozumět jejímu jednoduchému poselství: Neakceptujte šikanu a nedívejte se jinam.

"Šikana není součástí dospívání," říká Fonville. "Nikdo si nezaslouží, aby se s ním zacházelo špatně."

Fonvillova rada rodičům: "Musíte vědět, co se děje… a ovládat internet [použít]. Vštěpujte svým dětem respekt a to, jak se chovat k ostatním, a dělejte to již v raném věku."

Funkce WebMD Recenze Laura J. Martin, MD dne 04. května 2010

Zdroje

ZDROJE:

Dorothy Espelage, PhD, profesor a univerzitní vědec, pedagogNemocný.

Peter Raffalli, MD, dětský neurolog, Dětská nemocnice; dětskéspolupracovník, Massachusetts Aggression Reduction Center ve státě BridgewaterCollege, Boston.

Robert Sege, MD, hlavní ambulantní pediatrie, Boston Medical Center,Boston.

Ron Slaby, PhD, vedoucí vědecký pracovník, Centrum pro média a zdraví dětí,Dětská nemocnice-Harvard Medical School, Boston; vedoucí vědec, vzděláváníDevelopment Center, Inc., Newton, Mass.

Správa služeb pro zneužívání návykových látek a duševní zdraví.

Bridgewater State University.

Kroková dieta: co to je

Pokud hledáte způsob, jak zhubnout, udržet si váhu navždy a být zdravější, pak Kroková dieta je pro tebe. Žádné počítání sacharidů, tuků nebo kalorií. Toto ve skutečnosti není dieta, ale spíše kompilace jednoduchých způsobů, jak trvale změnit své stravovací a cvičební vzorce bez přísného dietního plánu.

Celá Kroková dieta předpoklad je jednoduchý: Ujděte 10 000 kroků denně a zkraťte své porce o čtvrtinu a zhubnete, takhle jednoduše. Více se hýbat, o něco méně jíst.

The Kroková dieta, od Jamese O. Hilla, Johna C. Peterse, Bonnie T. Jortbergové a Pamely Peekeové je celoživotním programem pro hubnutí a udržování hmotnosti. Snadno proveditelný plán pomáhá dietářům pomalu zvyšovat svou denní aktivitu pomocí krokoměru, který je součástí knihy. Součástí plánu jsou jednoduchá pravidla, tipy a dietní pokyny, které dietáře naučí, jak snížit kalorie a velikost porcí a zvýšit počet kroků, které udělají. Provedení těchto změn životního stylu je tajnou omáčkou k úspěšné a trvalé kontrole hmotnosti.

James Hill, PhD, uznávaný výzkumník obezity a spoluzakladatel National Weight Control Registry (NWCR) a America on the Move, chápe důležitost fyzické aktivity.

"Nemusíte běhat maratony, abyste měli pod kontrolou svou váhu, stačí si nasadit krokoměr, zašněrovat si tenisky a dát jednu nohu před druhou," říká Hill. "Potřebujeme přimět lidi, aby byli aktivnější, a používáním krokoměru a malými změnami ve stravě skutečně můžeme https://recenzeproduktu.top/ udělat díru do obezity našeho národa."

Pokud jste připraveni provést malé úpravy ve způsobu stravování a chcete-li začít kráčet cestou ke snížení hmotnosti, Kroková dieta je plán, který jste hledali. 

Kroková dieta: Co můžete jíst

The Kroková dieta vám umožní jíst, co chcete, pokud zkrátíte svou obvyklou velikost porce asi o 25 %. Poté vyvažte svůj denní příjem množstvím kroků, počínaje 2 000 a postupně až 10 000 za den.

Pokračování

Zdravé potraviny jako ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, nízkotučné mléčné výrobky, libové bílkoviny a zdravé tuky jsou silně podporovány a neexistují žádné zakázané potraviny. Pokud chcete hýřit kouskem tvarohového koláče, jednoduše to kompenzujte příslušným počtem kroků.

Podrobné tabulky pro muže a ženy vypočítávají počet kroků potřebných k vyvážení nadbytečných kalorií z vašich oblíbených jídel. Pokud dáváte přednost jiným formám cvičení než chůzi, existují tabulky ukazující ekvivalentní počet kroků. Například pro ženy lze 150 kroků vyměnit za jednu minutu jízdy na kole.

Sečteno a podtrženo s Kroková dieta, omezte velikost porcí a zvyšte počet kroků, které během dne uděláte, abyste zvýšili energetický výdej a zhubli nebo si udrželi tělesnou hmotnost.

Kroková dieta: Jak to funguje

Diety nefungují, protože většinou jde o dočasná řešení nebo rychlá řešení. The Kroková dieta je dietní plán, který vám ukáže, jak provést malé změny ve stravovacích a cvičebních návycích, které se skutečně sčítají. Dietářům se doporučuje, aby se během prvního týdne programu důkladně podívali na své zvyky. Pak jsou tipy na chování v celé knize navrženy tak, aby vám pomohly lépe si uvědomit, jak jíst s vědomím a získat kontrolu nad problémy.

Odpovědí na dlouhodobou kontrolu hmotnosti je pochopení energetické bilance. Snědené kalorie mínus spálené kalorie je základní matematický vzorec pro energetickou rovnováhu a kontrolu hmotnosti. The Kroková dieta, na základě vědeckých studií a výzkumu z NWCR ukazuje dietářům jednoduché způsoby, jak snížit kalorie a jak spálit více kalorií, abyste dosáhli úbytku hmotnosti prostřednictvím negativní energetické bilance.

V tomto plánu nebudete muset počítat kalorie nebo jíst konkrétní potraviny. Cílem je jíst zdravou stravu, která zažene hlad a vede k pomalému a trvalému úbytku hmotnosti o 1 až 2 libry za týden. Důraz v celé knize je kladen na vytváření malých, trvalých snadný změny ve vaší stravě a životním stylu, které podpoří zdravější energetickou rovnováhu.

Chcete-li začít, použijte krokoměr k posouzení obvyklého počtu kroků, které denně uděláte. Poté přidejte 500 kroků nebo ujděte minimálně 2 000 kroků denně (15 minut chůze). Každý týden přidejte 500 kroků, dokud nedosáhnete cíle 10 000 kroků (přibližně 5 mil nebo 75 minut) za den.

Pokračování

Nemáte 75 minut? Kroky nemusíte dělat všechny najednou. Pomocí krokoměru můžete během dne načítat kroky a nechat ho sloužit jako motivace k hledání způsobů, jak přidat další kroky, jako je jít po schodech místo výtahu nebo zaparkovat auto v rohu pozemku.

Můžete pokračovat v Kroková dieta na dobu neurčitou, ale autoři doporučují pouze udržovat původní váhu, kterou jste ztratili podle plánu, než znovu zahájíte program, abyste ztratili další váhu. Proč? Věř tomu nebo ne, "hubnutí je ta snadná část," říká Hill, "nejtěžší je udržet si ztracenou váhu navždy." Vysvětluje, že k největšímu úbytku hmotnosti dochází během prvních 12 týdnů, takže je vhodná doba na to, abyste se s novou váhou srovnali a naučili se, jak si ji udržet, než se vrátíte do programu.

Kroková dieta: Co říkají odborníci

Co nastavuje Kroková dieta kromě jiných knih o dietách je kladen důraz na fyzickou aktivitu a zdravý rozum, který spočívá v malých krocích ke změně stravovacího chování. Co by mohlo být snazší než chodit více a snížit každý den 100 kalorií?

Susan Finnová, bývalá prezidentka Americké dietetické asociace a předsedkyně Americké rady pro fitness a výživu, miluje Kroková dieta. "Je to jedna z nejjednodušších strategií na hubnutí – vše, co potřebujete, jsou tenisky, krokoměr a několik jednoduchých pokynů ohledně správných porcí a zdravého stravování, abyste byli úspěšní." ona říká.

Finn dodává, že "dietáři se cítí zmocněni, protože počítání kroků je něco měřitelného, ​​díky čemu je fyzická aktivita zábavná," skutečný bonus pro každého, kdo se snaží zhubnout.

"Kroková dieta překlene všechen ten nepořádek a děsivé vědecké termíny a dělá hubnutí nebo udržení hmotnosti velmi proveditelné pro většinu každého," Finn říká WebMD. Dieta je velmi praktická s dobrými radami, jak ubrat kalorie. Neexistují žádné triky nebo omezená jídla a umožňuje všechny vaše oblíbené. Klíč? Možná budete muset přidat pár kroků navíc, abyste se zbavili kalorií.

Kdyby více lidí jednoduše omezilo porce a stalo se více fyzicky aktivním, Finn si myslí, že bychom ve Spojených státech neměli problém s obezitou.

Pokračování

Kroková dieta: Potrava k zamyšlení

S tímto rozumným programem můžete jít cestou ke snížení hmotnosti. The Kroková dieta pomáhá rozbít cyklus hubnutí, abyste ji o několik měsíců později znovu získali počítáním kroků a odřezáváním porcí – je to tak jednoduché jako 1, 2, 3.

Jediným nejlepším nástrojem pro udržení váhy je cvičení. Hillova spolupráce s NWCR poskytla dobrý vhled do různých potřeb pro úspěšné hubnutí a udržení hmotnosti.

"Úspěšní udržovatelé potřebují více fyzické aktivity než dietáři a čím více chodí, tím více mohou jíst" říká Hill.

The Kroková dieta Kniha je plná užitečných rad a informací, které vám pomohou omezit špatné návyky na přibírání na váze a najít způsoby, jak více chodit. Největší krok, který můžete udělat, je jít si koupit tuto knihu a začít každý den bušit do chodníku. Toto může být velmi dobře vaše poslední dieta.

WebMD Expert Review Zhodnotila Melinda Ratini, DO, MS dne 4. března 2016

Zdroje

ZDROJE: James O. Hill, PhD, spoluzakladatel, National Weight Control Registry; ředitel Centra pro lidskou výživu, Centrum zdravotních věd University of Colorado; spoluautor, Kroková dieta. Susan Finn, PhD, RD, předsedkyně Americké rady pro fitness a výživu.

Myslíte si, že znáte své ABC? Nemluvím o základech ve třídě, které jste se naučili v první třídě, ale o základech úspěchu při hubnutí. Zde je 26 mých nejlepších dietních tipů od A do Z:

A je pro postoj. Umný postoj vám pomůže překonat nevyhnutelné překážky hubnutí. Počítejte s překlepy — stávají se. Ale místo toho, abyste je nechali vykolejit z vašeho úsilí o hubnutí, poučte se z nich a vraťte se zpátky na trať.