Jak zvládnout diabetes s bazální bolusovou inzulínovou terapií

diabetes je onemocnění, které ovlivňuje způsob, jakým tělo produkuje, a používá inzulín k kontrole hladiny cukru v krvi. Bazální bolusová inzulínová terapie je možností pro léčbu diabetu, která kombinuje různé typy krátkodobého a dlouhodobě působícího inzulínu. Tento typ terapie se stává méně a méně častým, protože přibližně 30–40 procent lidí s diabetem 1. typu nyní používá automatickou inzulínovou pumpu a nepřetržité monitorování glukózy, což se vyhýbá potřebě denních injekcí.

Nicméně , Přepínání mezi dávkami bazálních a bolusů ve strategických dobách je základem pro novější technologie automatizované péče o diabetes. , stravování, nemocné nebo spánek. Nelze produkovat ani používat inzulín dostatečně účinně pro kontrolu hladiny cukru v krvi. Lidé s diabetem mohou používat injekce po celý den k napodobení dvou typů inzulínu: bazální a bolus. Je bazální bolusová inzulínová terapie? inzulín. Jedná se o dlouhodobě působící inzulín, který zvyšuje aktivitu po dobu přibližně 24 hodin najednou, ale na nižší vrchol než rychlý, střední nebo pravidelný inzulín. Aby se snížil vysoký klidový hladina glukózy v krvi. jídla a ve chvílích extrémně vysoké hladiny cukru v krvi. Pro kontrolu hladiny cukru v krvi, aniž by museli jíst jídlo v konkrétních časech každý den a pomáhají jim dosáhnout podobné hladiny cukru v krvi jako lidé, kteří nemají diabetes.

výhody

Existuje několik Výhody používání bazálního bolusového inzulínového režimu. Patří mezi ně flexibilita při zvažování jídla a kontroly cukru v krvi přes noc. Významné zvýšení rizika hypoglykémie nebo nízké hladiny cukru v krvi. Injekce inzulínu obecně vyžadují specifické načasování jídla a bazální bolusová terapie umožňuje trochu flexibility.

 • Lidé možná budou muset vzít a čas až 4 injekce denně. Rutina.
 • Injekce bude také nezbytná při každém jídle, která může být obtížné udržovat.
 • Tyto faktory mohou pro některé lidi ztěžovat dobře zvládat diabetes dobře. , nebo informujte uživatele, kdy aplikovat výstřely prostřednictvím čerpadla. Někteří také zaznamenávají data glukózy v krvi a poskytují zprávy přímo lékaři. Nyní mají tendenci se zaměřit na zařízení, která poskytují lepší kvalitu života.

  Co je bazální inzulín?

  Lidé obvykle berou bazální inzulín jednou nebo dvakrát denně, aby udrželi hladinu cukru v krvi konzistentní.

  udržováním hladiny cukru, když člověk nejí, bazální inzulín umožňuje buňkám přeměnit cukr na energii více Efektivně.

 • Detemir (Levemir)
 • degludec (Tresiba}
 • Tyto inzulíny dosáhnou krevního řečiště několik hodin po injekci a zůstávají účinné po dobu až 24 hodin.

  Lidé používající tyto procedury však budou muset také použít bolus inzulín nebo rychle působící inzulín. Pomocí dlouhodobě působícího bazálního recenzeproduktu.top inzulínu někteří lidé s typem 2 d Iabetes možná bude muset užívat perorální, neinzulinové léky k měření hladiny cukru v krvi.

  Pro více informací o lécích diabetu, klikněte sem.

  Co je to bolus inzulín?

  Obvykle lidé s diabetem berou bolusový inzulín v časech jídla, aby udrželi hladinu cukru v krvi pod kontrolou po jídle. Funguje to asi za 15 minut, vrcholy za asi 1 hodinu a nadále pracuje po dobu 2 až 4 hodin.

 • lispro (humalog)
 • glulisin (apidra)
 • bolus inzulín musí odrážet množství jídla, které člověk během jídla jí. Je tedy nezbytné, aby osoba s diabetem věděla, kolik uhlohydrátů jedí, aby mohli upravit množství inzulínu, který potřebují. kteří používají inzulín.

  Někteří lidé však považují za snazší používat místo toho „inzulínovou měřítko“. Doporučená množství inzulínu, které se má vzít před různými typy jídla. Lidé používající inzulínové stupnice však musí stále zvážit dávku inzulínu, kterou budou mít. Měli by to porovnat s množstvím jídla, které jedí, a odpovídat za aktivity plánované po jídle. na stupnici. Nebo mohou potřebovat méně inzulínu, než je uvedeno na stupnici, pokud plánují být v ten den aktivnější než obvykle. Stejně jako inzulín, protože tělo používá více glukózy během cvičení. Rychle přebírají jako hlavní alternativa k injekcím inzulínu.

  Inzulínová čerpadla jsou počítačová zařízení, která poskytují stabilní, měřené a kontinuální dávku bazálního inzulínu nebo nárůst bolusového inzulínu při jídle.

  Čerpadlo dodává inzulín prostřednictvím katétru, který osoba nachází na místě na kůži. Obvykle musí člověk nosit čerpadlo za všech okolností. Osoba však bude stále muset požádat, aby čerpadlo po jídle spravovalo bolus inzulín. , jako je plavání nebo pohlavní styk. Někteří lidé také sundávají čerpadlo během spánku. Například někteří lidé se rozhodnou opustit inzulínová čerpadla doma, když chodí na dovolenou a přijmou injekční režim bazálního bolusu. Některé děti se rozhodnou, že je nenosí během léta na přestávce ze školy..

  shrnutí

  bazální bolusová inzulínová terapie zahrnuje přijetí pomalu působícího inzulínu na střední glukózu v krvi při půstu a krátkodobý inzulín kolem jídla, aby se rychle snížil dopad dietní glukózy.

  Zatímco lidé obvykle injekční tento typ inzulínové terapie jehlou a injekční stříkačkou nebo perem, inzulínová čerpadla fungují podobně. Dnes mnoho lidí dává přednost používání těchto čerpadel spíše než manuální injekce.

  Promluvte si s lékařem o dostupných možnostech a zařízeních a zjistěte, který režim je nejvhodnější.

  Q:

  Bude moje pojištění pokrývat čerpadlo?

  A:

  Pojistné plány se liší kolem toho, jak by mohlo být pokryto čerpadlo a množství spoluúčastí, které můžete být Odpovědný za.

  Měli byste se obrátit na desk pojišťovacích členů a zeptat se na možnosti pokrytí. Váš lékař bude možná muset poskytnout pojišťovací společnosti konkrétní dokumenty, aby získala dodávky čerpadla a čerpadla oprávněné k pokrytí.

  Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informační a neměl by být považován za lékařskou radu. Akademické výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents